top of page
אישה בהריון - בגדי הריון - פרופ׳ טל בירון-שנטל - מומחית בגניקולוגיה במיילדות ובהריונות בסיכון גבוה

מהתקשורת

ממצאים מדאיגים:

נשים בהיריון שנדבקו בווריאנט דלתא – בסיכון מוגבר פי 4 ללידת עובר מת

YNET

נובמבר 2021

הסיוט של כל היריונית: מחקר ענק שכלל 1.2 מיליון נשים בארצות הברית מגלה - שיעור הלידות של עובר מת עלה עד פי 4 מאז הופעתו של וריאנט הדלתא. רופאה ישראלית: "החיסונים - הדרך היחידה שהוכחה כמפחיתה תחלואה לאמהות וליילודים"

HJ29Honbt_0_46_2000_1125_0_x-large.jpeg

היולדת ורצונותיה במרכז חדר הלידה

הארץ

אפריל 2021

מבית יולדות קטן במושבה כפר סבא ועד לאגף לגינקולוגיה ולמיילדות בבית החולים מאיר. כל הדרך עד לתפיסה העכשווית המציבה את היולדת ורצונותיה במרכז חדר הלידה.

Image by Sharon McCutcheon

נשים ברפואה ורפואת נשים

הארץ

מרץ 2021

פרופ׳ טל בירון שנטל, מנהלת אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי מאיר מקבוצת כללית, שואפת להזניק את רפואת הנשים והמיילדות אל מחוזות רחוקים בזכות יכולות טכנולוגיות, מחקר והון אנושי.

הארץ copy.jpg

מובילות בחזית הרפואה

ICE

8/3/2021

לרגל יום האשה הבינלאומי מציגים ice והר"י את "מובילות בחזית הרפואה" 25 נשים שעומדות בחזית הרפואית תוך הפגנת מסירות ומחויבות, מנהיגות אישית ומקצועית לצד עשייה יומיומית יוצאת דופן.

מובילות.jpg

לידה בימי קורונה: כך ניתן למנוע את הסכנה

YNET

26/4/2020

אנו נמצאים בימים שונים מכל מה שהכרנו. אפילו חווית הלידה – האירוע הטבעי והמשמח ביותר בעולם - הפכה שונה במקצת. פרופ' טל בירון שנטל, מנהלת היחידה לרפואת האם והעובר מהמרכז הרפואי מאיר מקבוצת כללית על השאלות הנפוצות בקרב היולדות, ומסר חשוב אחד: ביחד איתכן שום דבר לא יעצור אותנו מלהביא חיים חדשים לעולם.

לידה בימי קורונה

תכנון הריון בריא

העיר צומת השרון - בריאות

28/2/2020

רבות דובר על תקופת ההריון המרגשת והמיוחדת אךחשוב לזכור כי זו משלבת גם עמוסים רבים ועל כן חשוב להגיע אליה מוכנים ככל האפשר במספר היבטים דוגמת אימוץ הרגלי תזונה בריאים, שמירה על משקל גוף תקין וקיום אורח חיים פעיל ובריא.

התעמלות בהריון

לידות שקטות

מגזין לאשה

26/8/2019

במרכז הרפואי ״מאיר״ החלו השנה לצלם תינוקות שנולדו בלידה שקטה החל מהשבוע ה-22 להיריון, כדי לאפשר להוריהם להיפרד. לג׳ודית בן יעקב שאיבדה את תינוקה לפני 5 חודשים, זה עזר מאוד. ״ראיתי תינוק עטוף בשמיכה, כאילו ישן״, היא אומרת. ״בכיתי נורא, אבל  זה היה בכי של השלמה וסגירת מעגל״

לידות שקטות

יתר לחץ דם בהיריון ורעלת היריון – הפרטים המלאים

"כמוני" – רשת חברתית לחולים כרוניים מטעם מכון גרטנר

יולי 2019

מהם הסיבוכים האפשריים של יתר לחץ דם בהיריון?

מהי רעלת היריון?

מהם גורמי הסיכון?

ואיך מטפלים בלחץ דם גבוה בהיריון? מדריך

יתר לחץ דם בהריון

לידה מותאמת לכל רצון ולכל צורך

העיר צומת השרון - כפר סבא

28/6/2019

מחלקת היולדות במרכז הרפואי מאיר פועלת על בסיס העיקרון של רפואה מותאמת אישית. פרופ׳ טל בירון שנטל, מנהלת היחידה לרפואת האם והעובר, מסבירה איך זה עובד.

לידה מותאמת לכל רצון

אפס הפרדה

העיר, צומת השרון - בריאות

25/5/2018

המינוח המקובל היום הוא ״אפס הפרדה״. כלומר, מרגע הלידה, היילוד נשאר צמוד לאימו וכל הטיפולים בו, כולל הבדיקות הנדרשות עם צאתו לאוויר העולם, מבוצעות בסמוך לאם, כך שההורים ממשיכים להיות איתו ובשבילו ברצף ישיר מההריון, דרך הלידה, עם הנשימה הראשונה ולאורך כל השהייה באשפוז שלאחר הלידה.

על אפס הפרדה

האם התקנים תוך רחמיים לנערות יחליפו את הגלולות?

מאקו

16/11/2017

הוא הפך ללהיט בקרב נשים צעירות ונחשב לאמצעי מניעה יעיל ובטוח לשימוש. למרות זאת, הורים רבים עדיין חוששים מהתופעה. האם אנחנו צריכות לחשוש מהתקן תוך רחמי או דווקא לאמץ אותו בגיל צעיר?

התקן תוך רחמי

הריון ושפעת

מגזין הורים וילדים

15/11/2017

חיסון נגד שפעת מפחית באופן משמעותי תחלואה ותמותה אימהית משפעת. אימהות שמקבלות את החיסון סובלות פחות גם מתחלואה אחרת של דרכי נשימה עליונות ותחלואה ממחלות ויראליות נוספות. הנוגדנים שנוצרים בדם האם בעקבות החיסון בהיריון, חוצים שליה ומגיעים אל מערכת הדם של היילוד כך שהם ממשיכים להגן עליו במשך חודשים אחרי הלידה.

הריון ושפעת

ניתוח קיסרי - סיפור מרגש בתמונות

מיילדוּת

למרות שמדובר בניתוח בטן עם כל המשמעויות של סיבוכים וכאבים נלווים ולמרות שלפעמים זה מאד מלחיץ ומדאיג, הרי שבמרבית המקרים – זה ניתוח משמח ומרגש אשר בו יוצאים לאוויר העולם תינוק או תינוקת בריאים ושמחים. השמחה וההתרגשות עוזרים להתגבר על הכאב ועל החששות. הצוות במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי מאיר, מעודד לידות נרתיקיות כל עוד הן בטוחות, אבל גם מי שצריכה ללדת בניתוח קיסרי יכולה לזכות בחוויה מרגשת, מעצימה ומשמחת ביותר.

ניתוחים קיסריים
bottom of page